O blogu

santoriniKilka słów o mnie i o blogu

Witam was na blogu sferafinansow.pl, nazywam się Konrad i prowadzę „sferę” teoretycznie od maja, a praktycznie od sierpnia 2014 roku po przeniesieniu na wordpress’a. Jestem jeszcze młody bo mam niespełna 30 lat, jestem mężem i sądzę, że niedługo ojcem:) Od dzieciństwa byłem oszczędny, i lubiłem gromadzić oszczędności. Zdarzało się nawet, że swoje zgromadzone pieniążki tak chowałem między książki i inne miejsca, że zapominałem gdzie one są. Teraz wiem, że są na jednym z kont bankowych.  Ukończyłem studia ekonomiczne i byłem fututres traderem przez 3 lata.

Dlaczego piszę bloga?

W związku z coraz większą odpowiedzialnością jako głowy rodziny postanowiłem poświęcić mój wolny czas na zbieranie informacji poprawiających Naszą sytuację na „starość”, i stworzenie stałego przepływu pieniężnego na te lata. Chcę również podzielić się z Wami tymi informacjami i po to też jest ten blog. Wcześniej blog znajdował się pod inną nazwą, lecz idąc w stronę rozwoju postanowiłem zakupić własną domenę:) 

O czym jest ?

Blog w przeważającej mierze jest o tematyce finansowej, ale napewno każdy znajdzie coś dla siebie. Głównym celem sferyfinansów.pl jest pomoc w rozwijaniu niezależności finansowej. Zaczynając od strony finansów osobistych i budżetu domowego poprzez oszczędzanie i inwestycje. Rozwijanie inteligencji finansowej oraz współtworzenie z czytelnikami społeczności dążącej do wolności finansowej.  Jak napisałem wcześniej, chcę stworzyć dochód pasywny, czyli taką własną emeryturę poprzez szukanie informacji jak tego dokonać i co jest sprawdzonymi sposobami na dokonanie tego. Oczywiście nie samymi finansami człowiek żyje dlatego znajdziecie tutaj również swoiste przemyślenia, ciekawostki i inne pełnowartościowe artykuły:)

Zapraszam do czytania

W takim razie życzę miłego czytania i zapraszam do komentowania wpisów. Jeśli artykuł Ci się spodobał, napisz o tym, będę wiedział na przyszłość jak spełnić Twoje oczekiwania. Zachęcam również do zapisania się na newsletter. Będziesz natychmiast informowany o nowym artykule na blogu. Zapewniam Cię, że nigdy nie wyślę Ci bezwartościowej informacji.


Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) .

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.