Nowy Orange Finanse i T-Mobile Usługi Bankowe

Od 2 października wystartował bank mobilny Orange Finanse , który powstał we współpracy z siecią komórkową Orange i mBankiem. Nowy bank oferuje głównie dodatkowe korzyści abonentom sieci m.in. można zgarnąć 600 zł premii dzięki usłudze moneyback, program rabatowy „Strefa Korzyści”, atrakcyjne konto oszczędnościowe, dodatkowe doładowanie karty pre-paid. Szykuje się ostra konkurencja dla T-Mobile Usługi Bankowe, w takim razie zobaczmy czym się różnią i który bardziej się opłaca i dla kogo.

Orange Finanse

Nowy, ale czy lepszy ?

Konto

Zarówno Orange Finanse jak i T-Mobile mają czym kusić swoich klientów, oba banki są bezpłatne, nie zapłacimy za wydanie i korzystanie z karty płatniczej i przelewy internetowe, natomiast wypłaty z bankomatów w Polsce w Orange Finanse zapłacimy 5 zł, opłaty da się uniknąć jeśli zrobimy przynajmniej 5 transakcji bezgorówkowych w miesiącu, w przypadku T-Mobile nie mamy tej opłaty, a do tego za darmo wypłacimy pieniądze na całym świecie, oprócz tego zrobimy za darmo 10 pierwszych przelewów natychmiastowych.

Zastrzyk gotówki i oszczędność

Orange finanse w przeciwności do T-Mobile Usługi bankowe ma do zaoferowania atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe na 4% z limitem do 25 tys. zł. przez okres 6 miesięcy, później zapewne oprocentowanie się zmniejszy. Co do zastrzyku gotówki zwanego limitem odnawialnym to banki mają odmienne oferty ale obie są zachęcające i do 1000 zł. Orange ma darmowy limit przez pierwsze 6 miesięcy, następnie jest oprocentowany max. 13% w skali roku, w przypadku T-Mobile jest już inaczej. Pierwsze 500 zł nie jest wogóle oprocentowane, a koszt drugiej pięcetki wynosi 9,6% w skali roku. Zatem limity odnawialne w obydwu podmiotach są interesujące.

Premie dla przechodzących

W tej kategorii jest się czym popisać, i tak z jednej strony jest do wzięcia 600 zł, a  z drugiej Lewandowscy dają 500 zł. Zaczynając od OF, jest kilka sposobów na uzyskanie premii, a warunkiem ich otrzymania jest terminowe płacenie rachunków i pięć płatności bezgotówkowych.  Pierwszym z nich i największy (max. 600 zł) jest 5% moneybacku za płatności telefonem, możesz tutaj otrzymać maksymalnie 100 zł zwrotu miesięcznie przez 6 miesięcy (regulamin promocji). Drugi bonus jest dla osób korzsystających z kart pre-paidowych. Mogą one otrzymać dodatkowe doładowanie o wartości 20 zł/miesiąc przez 3 miesiące, robiąc min. 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Orange Finanse ma też w swojej ofercie skopiowany program rabatowy z mBanku „mOkazje” tym razem o nazwie „Strefa korzyści”. Rabaty są indywidualne i będą się nieco rożniły od innych, a także wykorzystywana będzie geolokalizacja, dzięki kótrej przechodząc obok sklepów z włączoną tą usługą możesz otrzymać ciekawe rabaty. Bardzo ważne jest to, że do promocji przystępujemy w czasie wnioskowania o konto! 

Z T-Mobile wyciągniemy maksymalnie 500 zł i mamy tutaj dwie opcje, gdy jesteśmy abonentami sieci mamy 5% moneyback za zakupy dokonane telefonem NFC za pomocą usługi MyWallet. Dostaniemy maksymalnie 50 zł miesięcznie, więcej w regulaminie promocji  500 zł dla obecnych klientów T-Mobile. Druga opcja to 500 zł za transfer, jeśli przeniesiesz numer od innego operatora do T-Mobile dostaniesz 500 zł, tutaj jest regulamin tej promocji. Zamiast Strefy korzyści znajdziesz tutuaj „Mapy Okazji”, gdzie też jest wykorzystywana geolokalizacja.

Generalnie Orange funduje nam 100 zł więcej niż T-Mobile i nie zapomina o osobach mających umowę pre-paidową, a T-Mobile kusi transferem do sieci nowych klientów mających innego operatora. Z jednej strony stówka więcej i szybciej zgarniesz premię, a z drugiej kwota bonusu jest mniejsza i wydłużony czas oczekiwania na niego, ale spełnienie warunków do jego otrzymania jest bardziej elastyczne.

 

Co wybrać ?

No to zależy w jakiej jesteś w tym momencie sieci komórkowej, moim zdaniem mając już jedną z tych sieci wybór byłby dla mnie prosty. Jednak jeśli jesteś abonentem innej sieci niż opisywane to musisz sobie odpowiedzieć czy dobrze Ci z dotychczasowym operatorem. Z kolei stojąc już przed wyborem tych dwóch banków osoba mająca potrzebę częstego korzystania z przelewów natychmiastowych i przy okazji lubiąca wykorzystywać okazje np. za transfer wybrałaby T-Mobile Usługi Bankowe. Orange Finanse za to jest dla osób, które aktywnie korzystają ze smartfonu i która lubi sobie zrobić niespodziewane zakupy. Komentujcie jeśli macie inny bank mobilny na oku 🙂

  • Ciekawe kiedy przyjdzie pora na Play Bank 🙂

  • Adam

    Bardzo ciekawa oferta, wystarczy przenieść tylko numer z innej sieci do Orange? jakie trzeba spełnić dokładnie warunki? nie ukrywa,że jest to bardzo kusząca oferta,ale zapewne jest w tym jakiś przysłowiowy haczyk?

  • Najlepiej być abonentem Orange, ponieważ jednym z warunków jest opłacenie faktury lub rachunku na rzecz Orange Polska w każdym miesiącu z tego konta, ale wygląda że nie trzeba być abonentem.
    Drugi warunek to zrobienie min. 5 transakcji bezgotówkowych.
    Do promocji można przystąpić w czasie wnioskowania o konto. Haczyk jest w tym, że najłatwiej przejść do Orange by zapłacić ta fakturę no i zmiana operatora 🙂 Tu jest regulamin, warto przeczytać: http://www.orange.pl/ocp-http/141002/PL/Binary2/1998263/4092444125.pdf

  • w sumie oferty firm telekomunikacyjnych bywają jak widać lepsze niż banków – to się pozmieniało 🙂