Najlepsze lokaty kwiecień 2015

Nadszedł ciężki czas dla lokat. Rada polityki pieniężnej w marcu postanowiła znów obniżyć stopy procentowe i w tej chwili główna stopa procentowa wynosi 1.50%, czyli historyczne minima. To przełożyło się na obniżkę przez banki oprocentowania depozytów i szukanie oszczędności podnosząc niektóre opłaty, np. za kartę 🙂 W tej chwili 4-procentowe lokaty wypadają już z gry i są zastępowane tymi na 3,5%.

money-256306_1280
Lokata

Lokaty startowe do 10 000 zł, dla nowych

Tutaj wyjątkiem jest db Lokata utrzymująca 5% w skali roku do 10 tys. zł na 2 miesiące pod warunkiem jeśli otworzymy ją razem z kontem dbNet.

Wniosek o konto dbNEt i dbLokatę znajdziesz TUTAJ.

Lokata Happy z Idea Banku zredukowała się do 4% w skali roku, ale nadal jest na 3 miesiące i do 10 tysięcy złotych i to bez dodatkowych produktów.

Wniosek o lokatę Happy jest TUTAJ.

Meritum Bank nadal proponuje Lokatę Start na 3,5% na 2 miesiące do tej samej kwoty co powyższe, lecz musisz założyć Konto z Gwarancją by z niej skorzystać, a nie wiem czy ktoś zechce to zrobić po ostatniej podwyżce.

Wniosek o Lokatę Start i Konto z Gwarancją jest TUTAJ.

Można jeszcze skorzystać z SmartLokat, gdzie oprocentowanie rozkłada się między 3,75-4% do maksymalnie 10 000 zł i na 2 miesiące. Nie musimy zakładać dodatkowych produktów.

Wniosek o Smart Lokatę jest TUTAJ.

Do starterów wbił się jeszcze mBank, oferujący 4% lokatę do 10 000 zł na 3 miesiące razem z eKontem, tylko dla nowych klientów.

Wniosek o Lokatę i eKonto jest TUTAJ.

Lokaty powyżej 10 000 zł, a poniżej 30 000 zł

Lokat z tej kategorii dużo nie ma, ale za to są ciekawe i wydaje mi si, że warto z nich skorzystać. Są to Lokata Bezkarna i Lokaty mobilne w Raiffeisen w Wymarzonym Koncie i Koncie Lokacyjnym.

Kultowa już BGŻ Optima daje nam 4% na 3 miesiące do 20 000 zł, a jakbyśmy chcieli zerwać lokatę wcześniej to nie stracimy wypracowanych odsetek. Po zakończeniu lokaty środki przeniosą się na Konto Oszczędnościowe gdzie możemy trzymać je do 100 tys. zł na 3% do końca maja. Niestety już nie można zakładać lokaty jako nowy klient po miesiącu od zamknięcia konta. Bank zmienił warunki i teraz musimy poczekać 12 miesięcy, aż Bank potraktuje nas jako nowych klientów.

TUTAJ znajdziesz wniosek do Lokaty Bezkarnej.

Dzięki Comperii Bonus możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. To dlatego, że oprócz założenia lokaty i konta dostaniemy za to premię 65 zł. Zakładając Wymarzone konto mam możliwość założenia tylko jednej lokaty na 4% na 3 miesiące do 10 000 zł, ale korzystając z tego i zakładając również Konto Lokacyjne możemy mieć 2 takie same lokaty, po jednej na konto. Daje Nam to 2 x 10 000 zł na 4%. Wnioski można składać do 15 kwietnia.

Wniosek o Wymarzone konto i premię 65 zł jest TUTAJ.

Lokaty powyżej 50 000 zł

Toyota Bank przyciąga uwagę 80 dniową lokatą na 3,5% i jest ona do kwoty 7 000 zł, ale możemy założyć aż 7 takich lokat co daje na m 49 000 zł na 3,5% i na 80 dni.

Wniosek o Lokatę na 80 dni jest TUTAJ.

Ci co mają zasobniejszy portfel i nie byli klientami Lions Banku mogą skorzystać z Lokaty Welcome, tym razem na 3,4% w skali roku na 3 miesiące. Kwota do ulokowania to min. 100 000 zł. i to bez dodatkowych produktów.

Wniosek o Lokatę Welcome jest TUTAJ.

Gdyby wcześniejsza lokata nie odpowiadała to jest jeszcze neoBAnk ze swoją energoLokatę 3M Plus. Lokata na 3,5% na 3 miesiące do 1 mln zł. Musimy jednak być nowym klientem, złożyć wniosek internetowy o otwarcie portfela depozytowego lub konta osobistego ze strony Banku i zgodzić się na wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych i przetwarzanie swoich danych w celach marketingowych, aby założyć energoLokatę.

Wniosek o energoLokatę i konto lub portfel depozytowy jest TUTAJ.

W Idea Banku znajdziemy Lokatę Power na 3,2% na 3 miesiące do 1 mln zł oraz Lokatę Cloud trwającą o miesiąc dłużej i na 3,6% do 1 mln zł, z tym, że musimy zostawić 10% zakładanej kwoty zostawić na nie oprocentowanych rachunku, więc daje nam to tak naprawdę 3,2%. Lokata bez dodatkowych produktów.

Wniosek o Lokatę power lub Lokatę Cloud znajduje się TUTAJ.

 

W zasadzie to prawie wszystkie konta są dla nowych klientów, dlatego gdy już skorzystam z jakiejś lokaty to niepotrzebne konto zamykam, aby później „załapać” się jeszcze raz na fajną promocję, gdy już minie okres karencji. Jak macie ciekawe lokaty na celowniku to zapraszam do podzielenia się tym w komentarzach.

  • gardziel

    Wiele zależy od rynku, ale generalnie teraz lokaty nie mają sensu. Jeśli inwestować to JARTOM, hale magazynowe, również w SSE. I w zasadzie jedynie w taki sposób możecie na tym całym interesie nieźle zarobić.