Najlepsze lokaty i konta w sierpniu 2015

Cześć, witam Was po bardzo długiej przerwie 🙂 Ten „przestój” zaczął się od intensywnej pracy, a później mojego urlopu, który był dla mnie odpoczynkiem i oderwaniem się od zawodowych obowiązków. Urlop znowu nie trwał wiecznie (i całe szczęście) i nadszedł czas żeby powrócić na rynek 🙂 Gdy już przywitałem się z rynkiem to znowu rozpoczął się aktywny „trading”, aby wkręcić się na obroty i wyczuć rynek, którego nie widziałem około miesiąca czasu. Z tego względu też, że moje godziny pracy są „od rana do wieczora” i blog nie jest moim źródłem utrzymania tylko pewnym sposobem gromadzenia i przekazywania informacji to też rzadko dodaję posty. Możliwe, że się to kiedyś zmieni 🙂 Mam nadzieję, że moja regularność pisania się także poprawi, oczywiście z Waszą pomocą 🙂

Azure Window
Azure Window – Malta

Jak już się trochę wytłumaczyłem to przejdźmy do konkretów 🙂 Szefowa FED zapowiedziała podwyżki stóp procentowych jeszcze w tym roku, więc jest duże prawdopodobieństwo, że ECB zrobi to samo, chociaż nie musi to nastąpić w tym roku. Na razie sprawa Grecji na krótką metę się rozwiązała, ale jeszcze o niej usłyszymy, zapewne gdy nadejdzie do spłaty kolejna „rata” dla wierzycieli. Skoro stopy w górę to oprocentowanie lokat też będzie wyższe. W tej chwili 3,5% na wyższą kwotę to ze świecą szukać 🙂

Lokaty do 10 000 zł na start

Te lokaty zawsze są najwyżej oprocentowane (w tym momencie max. 5%) ponieważ mają za zadanie przyciągnięcie nowego klienta, to znaczy, że możemy w najgorszym wypadku skorzystać z nich tylko raz. Przykładowo, miesięczny zysk z takiej 5% lokaty na kwotę 10 000 zł wyniesie ok. 35 zł odliczając już podatek. Nie jest to porażająca kwota, ale gdy pieniążki mają leżeć na zerowym koncie to już lepiej wrzucić to na „procent”, jeśli nie ma okazji do ich pomnożenia w inny sposób.

Taką lokatą jest właśnie db Lokata w Deutsche Banku. Jest na 5% procent i trwa 2 miesiące od kwoty 2000 do 10 000 zł, z tym ,że musimy założyć konto db Net jeśli chcemy takie oprocentowanie. Konto jest darmowe o ile nie weźniemy do niego karty płatniczej lub tą kartę zastrzeżemy, bo inaczej grozi nam 5 zł/msc. Osobiście posiadam to konto z zastrzeżoną kartą i nie narzekam bo służy mi ono tylko do robienia przelewów na konto maklerskie db makler.

>>Link do wniosku o db Lokatę<<

Następna w kolejce to Lokata Happy. Co prawda na 4% ale za to na 3 miesiące. Kwota do 10 000 zł no i nie trzeba zakładać dodatkowych produktów. Tylko dla nowych klientów oczywiście.

>>Link do wniosku o Lokatę Happy<<

Alior Bank również postanowił pójść w ślady „startówek” i ma się też czym pochwalić. Lokata jest na 4% i trwa 2 miesiące i też do kwoty 10 000 zł. Jedenym minusem jest konieczność założenia konta, lecz to też może być PLUS, które później posłuży nam do załozenia lokaty. Konto internetowe zwane „zerozłotowym” jak w samej nazwie jest darmowym. Bank już wspomniał, że do końca roku karta jest bezpłatna, natomiast później będzie kosztowała tylko 4 zł, chyba że zrobimy płatności na 100 zł. Wypłaty z bankomatów sieci Euronet, PlanetCash i własne sa darmowe natomiast inne to już 3 zł od każdej wypłaty.

>>Link do wniosku o Konto Internetowe<<

Mbank też proponuje 4% na 3 miesiące do 10 000 zł. Trzeba założyć konto. Te same parametry posiada Lokata Start w Meritum Banku tylko trwa 2 miesiące. Założenie konta jest wymagane.

>>Link do wniosku o Lokatę w Mbank<<

>>Link do wniosku o Lokatę  Start<<

Lokata na Start Getin Banku pozwoli nam zarobić 3,5% w skali roku bez zakładania konta. Czas trwania lokaty to 2 miesiące, a maksymalna kwota to 10 000 zł.

>>Link do wniosku o Lokatę na Start<<

Wyjątkiem jest Centrum Finansowe Avivy zachęcające do skorzystania z ich oferty gwarantowanego zysku 4,4% w skali roku. Zysk w formie 2-miesięcznej polisolokaty obejmuje kwotę do 20 000 zł. Należy się umówić na spotkanie wypełniając krótki formularz.

>>Link do formularza kontaktowego Avivy<<

Ogólnie lokat jest więcej, ale celowo wyeliminowałem te, które schodzą poniżej 3% lub trwaja dłużej niż 6 miesięcy.

Lokaty powyżej 10 000 zł

W pierwszej kolejności napiszę o akcji Toyoty Banku Super Duet z premią 140 zł do zgarnięcia za założenie konta i dwóch lokat. Uczestnikami akcji nie mogą być osoby, które przed dniem 04.08.2015 posiadały  Konto Jedyne, Plan Depozytowy lub Depozyt Plus. Co musimy zrobić, żeby otrzymać premię? Po pierwsze trzeba zarejestrować się na stronie organizatora tutaj (do 18 sierpnia) i kliknąć w otrzymany na email link do wniosku o Konto Jedyne. Po jakimś czasie zadzwoni konsultant, żeby umówić się na podpisanie dokumentów przywiezionych przez kuriera.

Gdy już nasze Konto Jedyne będzie aktywne, musimy w ciągu 14 dni od uruchomienia konta założyć conajmniej jedną lokatę Plan Depozytowy na 80 dni na 3% na minimum 3000 zł (max. 7000 zł i 7 lokat) (do 15 września). Następnie w ciągu 30 dni od uruchomienia Planu Depozytowego musimy załozyć conajmniej jedną lokatę Depozyt Plus na 2,6% na minimum 5000 zł (max. 50 000 zł).

Kolejnym warunkiem jest utrzymanie minimalnego salda 3000 zł na Planie Depozytowym przez 80 dni oraz utrzymanie minimalnego salda 5000 zł na Depozyt Plus przez 4 miesiące licząc od uruchomienia. I jeszcze utrzymać aktywne Konto Jedyne do dnia wypłaty premii tj. do 04.03.2016.

Informację o przyznianiu premii dostaniemy 18 lutego 2016, a czas na uzupełnienie danych w aplikacji do 28 lutego. Premia 140 zł nie będzie opodatkowana.

Podsumowując czy to gra warta świeczki niech każdy sam zdecyduje. Otwieramy Konto Jedyne, gdzie karta płatnicza kosztuje 2,5 zł/msc (obrót kartą min. 400 zł zwalnia z opłaty). Otwieramy Plan Depozytowy na 3% na kwotę 49 tys. zł (Lokata Bezkarna jest na 3,2% do 100 tys. zł) oraz Depozyt Plus na 2,6% na 5000 zł bo oprocentowanie jest zbyt niskie. Robimy to żeby otrzymać 140 zł premii po 6 miesiącach, ale wtedy oprocentowanie Depozytu Plus wyjdzie nie 2,6% tylko 5,4%, doliczając płatną kartę 5%, a po podatku ok. 4,5%. Zatem 49 000 zł na 3% i 5000 zł na 5% wychodzi o 123 zł mniej niż jakbyśmy założyli Lokatę Bezkarną na 100 000 zł.

>>Link do promocji Super Duet z premią 140 zł<<

Kto ma do ulokowania większą pulę pieniędzy może skorzystać z Lokaty Welcome w Lion’s Banku. Do ulokowania jest od 100-350 tys. zł na 3 miesiące. Niestety aby dostać 3,5% trzeba udać się do oddziału Banku osobiście, ale jest tez opcja bez ruszania się z domu na 3,25% co też jest wporządku. Tylko dla nowych klientów i bez dodatkowych produktów.

>>Link do wniosku o Lokatę Welcome<<

Wcześniej już wspomniana Lokata Bezkarna dalej jest dobrym wyjściem i nie ryzykujemy utraty wypracowanych odsetek. Oprocentowana na 3,2% na 3 miesiące  i do kwoty 100 tys. zł. Powyżej tej kwoty oprocentowanie będzie niższe. Mogą z niej skorzystać tylko nowi klienci (wcześniej można było „bezkarnie” zamykać konto i otwierać ponownie po miesiącu jako nowy klient).

>>Link do wniosku o Lokatę Bezkarną<<

Noble Bank ma 9 edycję Lokaty na Otwarcie na 3,5% na 2 miesiące. Minusem tej lokaty jest konieczność otwarcia konta i utrzymania tam co miesiąc salda w wysokości min. 12 000 zł, żeby było darmowe. Na samej lokacie ulokujemy 200 tys. zł. Nowi klienci.

>>Link do wniosku o Lokatę na Otwarcie<<

W Idea Banku, żeby założyć Lokatę Cloud również trzeba założyć Konto Idealne. Dostaniemy tam 3,45% w skali roku przy czym musimy na koncie utrzymywać saldo 10% kwoty lokaty. Lokata jest na 6 miesięcy, ale mamy też wybór na 4 miesiące z tym, że oprocentowanie spadnie do 3,2%.

>>Link do wniosku o Lokatę Cloud<<

Skarbona
Skarbona

Konta Oszczędnościowe

Najlepszymi kontami oszczędnościowymi to w tej chwili są w BGŻ Optima i Banku Millenium. Na obu kontach zdeponujemy do 100 tys. zł. Oprocentowanie w Bgż Optima wynosi 2,8% na 3 miesiące natomiast oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Banku Millenium wynosi 3% na 92 dni ale musimy załozyć Konto 360.

>>Link do wniosku o Konto Oszczędnościowe z Lokatą Bezkarną<<

>>Link do wniosku o Konto 360 z premią 360 zł<<

Warto wspomnieć, że aktualnie Bank Millenium prowadzi promocję Konta 360 z 360 zł premii za jego założenie i spełnienie kilku warunków.

Uczestnikami promocji moga zostać osoby, które nie byłu klientami banku przed 25 czerwca tego roku. Promocja trwa do 29 sierpnia tego roku.

Warunki jakie trzeba spełnić za premię 360 zł (2 x 30 zł x 6 miesięcy):

  • otworzyć Konto 360 lub Konto 360 Student z karta debetową,
  • chociaż raz w miesiącu zalogowac się do aplikacji mobilnej,
  • jedna płatność kartą w miesiącu (na dowolną kwotę),
  • wpływ min. 1000 zł na konto (może być wpłata własna),
  • płać kartą debetową, aby otrzymać 2% zwrot za wykonane transakcje (max. 30 zł przez 6 miesięcy),
  • płać systemem płatności mobilnych BLIK, aby otrzymać zwrot w wysokości 10% za transakcje (max. 30 zł przez 6 miesięcy).

Pamiętajcie, że jeśli nie spełnisz któregoś z warunków to nie dostaniesz premii, a dodatkowo zostaniesz obciążony kwotą 15 zł (8 zł prowadzenie konta i 7 zł za kartę).

>>Link do wniosku o Konto 360 z premia 360 zł<<

A Wy gdzie lokujecie swoje środki, oszczędności ???