Najlepsze lokaty i konta w lutym 2015

Jest już luty i jak zawsze przygotowałem dla Was zestawienie najlepszych według mnie lokat i kont na których możecie mnóstwo zaoszczędzić. Jest to też okazja do zamknięcia nie używanych rachunków i otwarcia nowych, które nie każą sobie płacić za korzystanie z nich.

money-256281_1280
Lokaty na 4%

Lokaty


Do 10 tys. zł

Banki zaczynają obniżać oprocentowanie oraz podnosić opłaty za korzystanie z ich usług, lecz na rynku jest jeszcze sporo korzystnych ofert.

Wysokim oprocentowaniem nadal może pochwalić się Meritum Bank na Lokacie Start, która przez 2 miesiące daje zarobić 5% w skali roku. Po przejęciu Meritum Banku przez Aliora można dostrzec pewne zmiany w regulaminie oraz wprowadzenie nieznacznych utrudnień do klientów chcących zamknąć tam rachunek, a dokładniej Bank wcześniej miał możliwość zamknięcia rachunku przez internet, natomiast teraz ta opcja znikneła i należy teraz udać się do placówki lub wysłać pismo pocztą. Mimo to, Meritum Bank i tak oceniam wysoko ze względu na to, że jest bezpłatny i posiada dobrze oprocentowane depozyty w przeciwnym razie już dawno zamknął bym tam rachunek.

>>>Proste Konto i Lokata Start 5%<<<

W Getinie na Lokacie na Start zarobimy 4,5% w skali roku, a pieniążki ulokujemy na 3 miesiące. Z kolei, doczekaliśmy się obcięcia oprocentowania przez Idea Bank do 4,5%. Obie lokaty są na 3 miesiące i do 10 tys. zł dla nowych klientów.

>>>Lokata na Start 4,5%<<<

>>>Lokata Happy 4,5%<<<

Do wyboru są jeszcze Smart Lokaty, gdzie można zdeponować pieniądze od 1 do 3 miesięcy na maks. 4,4%. Dokładniej, zakładając lokatę na 1 miesiąc dostaniemy oprocentowanie na 4,4%, za 2 miesiące 4,2% oraz zakładając lokatę na 3 miesiące zarobimy 4% w skali roku. To wszystko do 10 tys. zł.

>>>Smart Lokaty<<<


Od 10-50 tys. zł

Uznanie należy się dla T-Mobile Usługi Bankowe, który przygotował dla nowych i dotychczasowych klientów super promocję, a mianowicie Lokatę na 125 dni na 3,8% do 50 tys. zł ! Akurat posiadam konto w tym banku więc skorzystam z tej promocji, która trwa do 22 lutego. Odnośnie konta T-Mobile to możesz zyskać jeszcze na samym ROR 3% do 5 tys. zł jeśłi przelewasz na nie wynagrodzenie. Konto jest bezpłatne podobnie jak Proste Konto w Meritum Banku.

>>>Konto T-Mobile 3,8%<<<

W tym przedziale znajdziemy tez już znaną Lokatę Bezkarną, gdzie zdeponujemy do 20 tys. zł na 4% na okres 3 miesięcy. Osobiście miałem już tą lokatę, ale po promocji zamknąłem konto, a teraz znów skorzystałem z tej samej promocji jako nowy klient. To znaczy, że zaledwie po 1 miesiącu od zamknięcia konta w BGŻ Optima znów możemy skorzystać z oferty banku jako nowy klient.

>>>Lokata Bezkarną 4% i Konto Oszczędnościowe 3%<<<

Firma ubezpieczeniowa postanowiła przyciągnąć klientów polisoLokatą na 5,4% przez 2 miesiące w skali roku od 2000 zł do 20 tys. zł. Aby skorzystać z tej oferty należy podać swoje dane i umówić się i udać do pobliskiego centrum finansów Aviva. Niestety, ja mam najbliżej do Katowic więc nie skorzystam. Jeśli podaliśmy dane, a rozmyśliśmy się co do założenia polisoLokaty zawsze można zastrzec swoje dane i cofnąć wcześniej wyrażaone zgody na przetwarzanie danych osobowych.

>>>Centrum Finansowe Aviva 5,4%<<<


Powyżej 50 tys. zł

Osoby z zasobniejszym portfelem mogą skorzystać z Lokaty na Otwarcie II w Noble Banku, gdzie można włożyć równe 200 tys. zł na 4,25% lub z Lokaty Welcome w Lion’s Banku na 3,2% (poprzednio 4%) na 3 miesiące. Tutaj wkład wynosi min. 100 tys. zł do 1 mln zł. Jeśli masz blisko do oddziału warto się przejść po dodatkowe 0,2% czyli założysz wtedy tą samą lokatę na 3,4%. To wszystko dla osób nie korzystających wcześniej z usług Lion’s Banku.

>>>Lokata Welcome 3,2%<<<

>>>Lokata na Otwarcie II 4,25%<<<


Konta oszczędnościowe

Oferta Bank Smartu troszeczkę spadła, najpierw stawka oprocentowania wynosiła 4%, później 3,5% która obowiązywała do dzisiaj tj. 11 luty, a od jutra będzie to 3% do 50 tys. zł natomiast nadwyżka ponad 50 tys. zł oprocentowana bedzie na 2,5%. Po za tym Konto w Smart Banku jest bezpłatne i wszystko przebiega internetowo.

Aktualizacja
Bank Smart zaoferował specjalną stawkę oprocentowania do 50 tys. zł 3,5% do 17.03.2015. Później będzie to normalne 3%.

>>>Smart Procent 3,5%<<<

Jeśli założyłeś Lokatę Bezkarną to później możesz przenieść środki na Konto Oszczędnościowe w ramach BGŻ Optimy na 3% do 100 tys. zł 🙂 A jeśli nie, to do wybnoru jest jeszcze Banl Millenium, który oferuje 3,3% do 30 tys. zł dla nowych środków lub klientów oraz Konto Oszczędnościowe w BNP Paribas na 3% do 50 tys. zł dla tych którzy walczyli o tablet z iKontem.

W tych przypadkach musimy już założyć konto osobiste, żeby skorzystać kont oszczędnościowych lub lokatę w przypadku BGŻ Optimy.

>>>Konto Oszczędnościowe BGŻ Optima 3%<<<

>>>Konto 360 Bank Millenium i Konto Oszczędnościowe 3,3%<<<

>>>Konto Oszczędnościowe BNP Paribas 3%<<<


Jeśli coś przeoczyłem proszę o poprawkę oraz jak macie jakieś propozycje lokat lub inny produkt to piszcie w komentarzach 🙂 Zapraszam rónież do polubienia sfery finansów izapisania się na newsletter, a będziecie informowani o nowych wpisach 🙂 Pochwalę się jeszcze, że blog został zgłoszony do konkursu Blog roku 2014 więc możecie oddawać głosy 🙂 Smsy zasilą konto Fundacji Dzieci Niczyje. Koszt smsa to 1 zł 🙂

 • mirmon

  Panowie… JARTOM takich wycen magazynów nie miał od lat, nieruchomości komercyjne są rekordowo tanie – czemu z tego nie korzystacie? Przecież takie możliwości inwestycyjne nie nadejdą przez lata! Lokaty? To tylko ochrona kapitału przez utratą wartości.

  • Zgadzam się, że lokaty to najbezpieczniejsza inwestycja, której może zagrażać tylko inflacja. Jeśli ktoś nie ma czasu na większe inwestycje i ma inne skłonności do ryzyka lub nie może sobie pozwolić na mniejszą płynność to wybiera tego typu inwestycje. Nieruchomości jak najbardziej się z Panerm zgadzam. Właśnie przeglądam.

   • mirmon

    Lokata to nie inwestycja, a oszczędzanie. Nigdy w historii inflacja nie była wyższa od oprocentowania lokat. Ogólnie – jeśli inwestować to w tematy na których nie znamy i zawsze jakieś ryzyko wtedy będzie.