Najlepsze lokaty i konta na styczeń 2015

Nowy rok już za Nami, więc czas na zaktualizowanie i selekcję najlepszych lokat na styczeń. Z powodu bardzo niskich stóp procentowych lokaty nadal są nisko oprocentowane i te na 5% i 4% w skali roku naprawdę ze świecą szukać w przypadku kiedy nie jesteśmy już nowymi klientami banku. Przypomnę, że jeszcze 2 lata temu najwyższe oprocentowanie lokat wynosiło 7- 8% w skali roku.

money-256308_1280
Grosz do grosza

 

Lokaty od 4% do 5% na mniejszą gotówkę

Obecnie najlepszą lokatą dla nowych klientów jest Lokata Happy z Idea Banku, która wciąż oferuje 5% na 3 miesiące do 10 000 zł.

Następnie Lokata Start na 2 miesiące też na 5% w Meritum Banku i także do 10 000 zł. Jednak trzeba tutaj założyć całkowicie bezpłatne konto. Warto również wspomnieć, że Meritum Bank zostanie przejęty przez znany już Alior Bank w I kwartale tego roku, co może nieznacznie wpłynąć na działanie banku, lecz to będą raczej kosmetyczne sprawy, ale jak to się mówi zazwyczaj, „diabeł tkwi w szczegółach”.

Lokata na Start w Getin Online posiada 4,5% i można ją założyć bez dodatkowych produktów. Ulokujesz tutaj do 10 000 zł na 3 miesiące.

Dobre oprocentowanie posiada również Smart Lokata na Powitanie z Bank Smartu, na której zarobisz od 4 – 4,40% w zależności od kwoty. Maksymalnie możesz zdeponować 10 000 zł na okres 1 , 2 i 3 miesięcy. Oprocentowanie 4% obowiązuje przy 3-miesięcznym depozycie, natomiast 4,40% przy 1- miesięcznym.

Lokata Mobilna w Getin Online na 4% na 2 miesiące i tak samo do kwoty 10 000 zł.

Mbank też postanowił kusić nowych klientów wyższym oprocentowaniem na lokacie 3-miesięcznej i wynosi ono tutaj 4% w skali roku. Trzeba również założyć konto ROR.

Wszystkie powyższe lokaty są tylko i wyłącznie dla nowych klientów.

 

Lokaty od 4% – 5% na większy portfel

Pierwszą Lokata dla zasobniejszego portfela i najwyżej oprocentowana to Lokata Bonjour z Lion’s Banku na 5%. Możesz tam wpłacić od 200-300 tys. zł na 30 dni. Lokata nie wymaga dodatkowych produktów, ale musisz udać się do oddziału Banku.

Noble Bank proponuje Lokatę na Otwarcie II na 4,25% w skali roku przez 2 miesiące na równą kwotę  200 tys. zł. Do tej oferty wymagane jest założenie konta osobistego i wcale nie bezpłatnego. Żeby nie płacić nic musimy utrzymać saldo na rachunku 12 000 zł. Według mnie lepiej tą gotówkę włożyć na lokatę happy na 5% i wyjdzie dużo lepiej o ile jeszcze niej nie skorzystałeś.

Następna lokata od Lion’s Banku, to Lokata Welcome, która daje 4% od 100 tys. zł bez górnego limitu. Ulokujemy tam pieniądze na 3 miesiące i w tym przypadku możemy załatwić wszystko przez bankowość internetową bez wybierania się osobiście do oddziału jak w przypadku Lokaty Bonjour. Zapewne skorzystam z tej opcji w tym miesiącu.

Inną opcją może być Lokata Bezkarna z BGŻ Optimy gdzie dostaniemy 4% na 3 miesiące do 20 000 zł, a przy tym nie stracisz odsetek przy wcześniejszym zerwaniu lokaty. Lokata jest tylko dla nowych klientów ale, ciekawostką jest, że po miesiącu od zamknięcia konta można założyć lokatę ponownie jako „nowy klient”, super sprawa. Jakiś czas temu zamknąłem tam konta i przeniosłem środki do innego banku, zatem sprawdzę wiarygodność tej informacji na samym sobie.

Te lokaty również są tylko dla nowych klientów.

 

Lokaty poniżej 4%

Dość dobre oprocentowanie ma EnergoLokata 3M Plus z Neobanku, która ma 3,80% w skali roku i trwa 3 miesiące. Można tutaj ulokować do 1 mln złotych. W ramach tej lokaty trzeba założyć konto osobiste lub portfel depozytowy i być nowym klientem banku.

Idea Bank ma w swojej ofercie Lokatę Power na której zarobisz 3,5% w skali roku. Trwa 3 miesiące i możesz tam wpłacić aż do 1 mln nowych środków.

Jest jeszcze Lokata Mobilna w Banku Millenium dla posiadaczy konta 360. Lokata daje 3,5% na 3 miesiące do 10 000 zł.

 

Konta Oszczędnościowe od 3% do 4%

Bank Smart posiada w swojej ofercie konto oszczędnościowe Smart Procent, w którym zdeponujemy kwotę do 50 000 zł na 3,5%, nadwyżka do 100 tys. zł będzie już niżej oprocentowana (2,5%). Konto oszczędnościowe otworzymy razem z kontem osobistym, bank inforuje też, że oprocentowanie to będzię obowiązywało do 11 lutego, więc jeszcze 1 miesiąc.

Meritum Bank oferuje już tylko 3% na Koncie Oszczędnościowym.

Wszystkie opisane lokaty i konta oszczędnościowy są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). Oznacza to, że BFG gwarantuje wypłatę depozytów do 100 000 EUR. Czyli w przypadku upadłości nasze pieniądze są w pełni bezpieczne i zostaną wypłacone co do grosza do 100 000 euro.

Zapraszam do polubienia strony i zapisania się na newsletter w prawym górnym rogu. Będziesz dostawał informacje o nowych wpisach i artykułach o dążeniu do wolności finansowej, a ja satysfakcję z tego, że mogę Ci w ten sposób pomóc i motywację do dalszej pracy 🙂