Najlepsze lokaty i konta na sierpień

Coraz częściej słyszy się o następnej obniżce stóp procentowych co jeśli by tak się stało wpłynie na nasze oszczędności na kontach oszczędnościowych i lokatach.

Już od roku, czyli od II kw. 2013 roku stopa procentowa znajduje się na najniższym poziomie i wynosi 2,5 %, co nie znaczy, że może być jeszcze niżej. Banki, a w tym mbank prognozują obniżkę głównej stopy referencyjnej do okrągłych 2 % do końca 2014 roku.

Co tak naprawdę może się przyczynić do tej obniżki?

Może to być konflikt za naszą wschodnią granicą i jego skutki. Embargo nałożone nasze owoce i warzywa mogą dać o sobie znać poprzez niższą inflację CPI. Owoce i warzywa, które miały pójść na eksport pozostaną w kraju obniżając inflację konsumencką. Dochodzi do tego urodzaj jaki się trafił w tym roku wobec którego, niektóre ceny owoców są tak tanie, że nie opłacalne w uprawie.

Grosz do grosza

Zazwyczaj jest tak, że ile jest ekspertów tyle jest różnych opinii, jednak warto być przygotowanym, o podjętej decyzji w sprawie obniżek stóp dowiemy się 3 września na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.

KONTA BANKOWE I LOKATY

W tej chwili trudno znaleźć konto, za które praktycznie nic się nie płaci bez spełniania żadnych warunków. Jeśli chcesz mieć spokój z opłatami za konto i za kartę, za wypłaty i przelewy rozważ PROSTE Konto w Meritum Banku.

Meritum zachęca także nowych klientów swoją Lokatą na Start, gdzie możemy wpłacić pieniądze na 2 miesiące z oprocentowaniem 5%, do kwoty 10 tys. zł. Skorzystamy wtedy podwójnie, bo zakładając lokatę musimy założyć również Proste Konto.

Jeśli ktoś robi zakupy przez internet to może skorzystać z Ikonta i dodatkowo wziąć udział w promocji z tabletem. Szczegóły w poprzednim wpisie Tablet (prawie) za darmo!!

Niższymi kosztami charakteryzuje się też ING Bank Śląski. Jedynymi opłatami są tutaj: opłata za kartę , którą można ominąć robiąc obrót na karcie w kwocie 200 zł oraz wypłaty/wpłaty lub przelew w oddziale banku każdorazowo w wysokości 9 zł !<< (tutaj trzeba uważać).

Dodatkowo w tej chwili trwa promocja gdzie do zabrania jest 100 zł za założenie konta przez internet dla nowych klientów.

Trzeba spełnić odpowiednie warunki:

  • należy złożyć internetowy wniosek o otwarcie rachunku do dnia 31 sierpnia 2014 r.,
  • nie należy składać sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych,
  • najpóźniej do 30 września 2014 r. należy podpisać umowę rachunku, karty debetowej i bankowości elektronicznej,
  • do dnia 31 stycznia 2015 r. na rachunku klienta powinny zostać zaksięgowane transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1000 zł
  • należy posiadać Konto z Lwem Direct i kartę debetową co najmniej do 28 lutego 2015 r.

Idea Bank nadal przyzwoicie promuje swoją Lokatę Happy. Oprocentowanie co nieco spadło, natomiast lokata w dalszym ciągu jest bardzo dobra. Dla przypomnienia, oprocentowanie 4,75% na 3 miesiące do kwoty 10 tys. zł dla nowych klientów. Ja już skorzystałem z tej możliwości 🙂

Inną opcją Lokaty Happy może być założenie Konta 360° w Banku Millennium i później założenie Lokaty Mobilnej na 4,5% na okres 3 miesięcy do kwoty 10  tys. zł, z aplikacji mobilnej.

W Getin Online, założymy Lokatę na Start na 4,5%, do 10 tys. zł., ale na 2 miesiące i bez konieczności zakładania konta.

Dla osób z zasobniejszym portfelem mogę zaproponować 5% Lokatę Bonjour w Lion’s Bank, gdzie wpłata wynosi 200-300 tys. zł. Pieniądze są lokowane na 1 miesiąc. Oferta skierowana jest dla nowych klientów i konieczna jest wizyta w oddziale banku.

Podobna oferta jest w Noble Banku na Lokata na Otwarcie II, z oprocentowaniem nieco niższym, 4,25%. Środki lokujemy na 2 miesiące i to min. 200 tys. zł, trzeba też założyć konto.

Nie należy też zapominać o Lokacie Bezkarnej w BGZ Optima, daje ona 4% na 3 miesiące do 20 tys. zł. Luksusem jest tutaj, że w przypadku zerwania lokaty nie tracimy w ogóle odsetek.

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Kto chciałby wpłacić kwotę wyższą niż 10 tys. zł to Bank Smart może mu to umożliwić. Jest to działający od nie tak dawna bank mobilny, który jest częścią FM Banku i jest objęty BFG, czyli nasze pieniądze są bezpieczne. Konto Smart Procent jest na 4% do 50 tys. zł, nadwyżka tej kwoty już jest oprocentowana na 3%. Można zrobić jeden bezpłatny przelew wewnętrzny. Niestety przelewy krajowe są płatne 5 zł.

Konto Oszczędnościowe w BGŻ Optima ma się dobrze i jest oprocentowane na 3,5% do 100 tys. zł. Przelewy są bezpłatne.

Kto ma już założone Konto 360 w Millenium Banku mógłby skorzystać tam z Konta Oszczędnościowego. Nowi klienci przez pierwsze 3 miesiące są nagradzani 4% na Koncie Oszczędnościowym do 50 tys. zł, od 50-100 tys. zł oprocentowanie wynosi 3,5%, a powyżej 100 tys. zł 3%.

Zapraszam do komentowania, być może o czymś istotnym nie napisałem lub macie inne propozycje. A Wy gdzie ulokowaliście zaoszczędzone pieniądze?