Najlepsze konta bankowe i lokaty na wrzesień

Z wrześniem zaczyna jesień, początek roku szkolnego i dla niektórych czas kiedy trzeba przenieść środki do innego banku lub odnowić lokatę.

W tym zestawieniu przedstawię również lokaty na dłuższy okres ze względu na wystąpienie w lipcu deflacji i to pierwszy raz w historii III RP , co może być przyczyną obniżki stóp procentowych i to być może na najbliższym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej, a to już w tym tygodniu, co może doprowadzić do zmniejszenia oprocentowania depozytów bankowych, a w tym lokat.

Wrzuć pieniążek :)
Sejfik

Zacznę zatem od lokat 🙂

 

Lokaty 2-3 miesięczne do 10 tys. zł.

Wśród lokat 3-miesięcznych wciąż na prowadzeniu znajduje się lokata HAPPY z Idea Banku. Po chwilowej obniżce oprocentowania do 4,75% i powrocie do 5% lokata nadal cieszy się zainteresowaniem. Minusem jest tylko, że to nowi klienci banku mogą ją założyć i tylko do 10 tys. zł, ale za to plusem jest, że nie musisz zakładać do niej konta.

Takie samo oprcentowanie, czyli 5% oferuje także Lokata Start z Meritum Banku. Lokata trwa 2 miesiące i limit wpłaty wynosi 10 tys. zł. Dodatkowym warunkiem jest założenie Prostego Konta w tym banku, ale to nie musi być minus. Konto może pochwalić się całkowitym brakiem opłat i dodaje też bezpłatną kartę. Dla nowych klientów.

Deutsche Bank i jego dbloka@ta też oferuje 5% na 2 miesiące do 10 tys. zł. Wymagane jest założenie bezpłatnego konta osobistego dbNet i status nowego klienta.

Dobrą alternatywą jest też Lokata na Start z Getin Banku z tym, że oprocentowanie wynosi 4,5%, a czas trwania lokaty to także 2 miesiące, a limit wpłaty jak wyżej, 10 tys. zł. Bez konieczności zakładania konta, ale dla nowych klientów.

Millenium Bank daje nam Lokatę Mobilną na 4,5% na 3 miesiące. Warunkiem jest założenie Konta 360º i otwarcie lokaty przez aplikację mobilną. Jeśli posiadasz inne konto w Millenium to oprocentowanie Lokaty Mobilnej będzie wynosiło 4%.

 

Lokaty 3-4 miesięczne powyżej 10 tys. zł.

W tym segmencie mamy do wyboru kika sensownych ofert. Pierwsza z nich to Lokata Bezkarna z BGŻ Optima. Nowi klienci mogą na niej umieścić do 20 tys. zł na 3 miesiące z oprocentowaniem na 4%. Trochę niższe oprocentowanie rekompensuje nam opcja zerwania lokaty bez utraty odsetek. Wraz z lokatą otwierane jest Konto Oszczędnościowe na które możesz umieścić resztę pieniędzy, do 100 tys. zł na 3,5%. Promocja została przedłużona do 25 listopada tego roku.

Jako nowość pojawiła się Nowa Lokata Swobodnie Zarabiająca z BZ WBK. Lokata daje nam możliwość wpłaty aż do pół miliona złotych na okres 4 miesięcy na 4%. Lokatę mogą założyć dotychczasowi jak i nowi klienci którzy dysponują „nowymi środkami” oraz którzy odwiedzą oddział banku (limit wpłaty do 500 tys. zł) lub placówkę  (limit wpłaty do 200 tys. zł) osobiście. Istnieje również możliwość odnowienia lokaty na kolejne 4 miesiące z takim samym oprocentowaniem dzięki promocji „Gwarancja 4%”, jednak warunki według mnie są zbyt wygurowane aby brać promocję pod uwagę. Regulamin promocji „Gwarancja 4%” znajdziecie tutaj.

W przypadku, gdy ktoś woli coś bardziej mobilnego z większym limitem bo do miliona złotych, od dzisiaj dostępna jest Lokata Drużynowa z Idea Banku. Oprocentowanie minimalne wynosi tutaj już 3,65% z tym, że bank zastrzegł sobie możliwość jego podwyższenia do maksymalnie 4% (50 tys. wniosków), jeśli znajdzie się większa „drużyna”, chętna do założenia lokaty. Jeśli złożysz dyspozycję do 5 września, czyli do końca tego tygodnia to 10 września dowiesz się jak lokata zostanie ostatecznie oprocentowana. Jest to dobra opcja dla osób z zasobniejszym portfelem, którzy chcą ulokować pieniądze na niezbyt długi, ani za krótki okres. A tak z innej beczki, zgaduję, że liczba złożonych wniosków nie przekroczy 35 tys. :), a Wy jak myślicie? Strzelajcie w poziom 🙂

Z 3-miesięcznych lokat można jeszcze skorzystać z oferty Neobanku, gdzie oferują 3,9% na EnergoLokata 3M Plus, dla nowych klientów.

Supernova z Idea Banku proponuje 3,75% do miliona złotych, dla nowych środków i bez konieczności zakładania konta.

Na krótszy okres tj. 30 dni króluje Lion’s Bank i jego Lokata Bonjour na 5%. Limit wpłaty wynosi tutaj 200-300 tys. zł. Nietrzeba zakładać konta ale, bank trzeba już odwiedzić osobiście.

Natomiast dwumiesięczna Lokata na Otwarcie II z Noble Banku daje zarobić 4,25%. Limit wpłaty wynosi 200 tys. zł. Wymagane jest założenie konta, które może być bezpłatne jeśli co miesiąc będzie na nie przelewane 12 tys. zł.

 

Lokaty długoterminowe

W tym przypadku oprocentowanie będzie nieco niższe niż mają lokaty krótkoterminowe, lecz są osoby które wolą zabezpieczyć pieniądze na dłuższy termin. Osobiście nie zamrażam środków na dłużej niż 6 miesięcy, bo chcę być bardziej elastyczny. Banki będą walczyły o klientów i będą między sobą konkurowały, a atrakcyjna oferta może pojawić się znikąd. Nigdy nie wiadomo co będzie jutro.

Lokata BIZ PRO od Biz Banku jest oprocentowana na 4,05% w przypadku gdy założymy ją na 2 lata. Konieczne jest założenie do niej konta. Cały proces przebiega online.

Na 2 lata założymy lokatę także w Smart Banku, banku internetowym na lokacie Smart do kwoty 2 mln zł na 3,95%, powyżej 2 mln oprocentowanie spada do 3,5%.

Santander Consumer Bank daje nam 3,9% na lokacie Direct + Internet także przez okres 2 lat.

 

Konta Oszczędnościowe

I oto przechodzimy do kont oszczędnościowych. Nie jest ich tyle co lokat, ale są takie, które zasługują na uwagę.

Pierwsze z nich to Smart Procent z Smart Banku, gdzie środki, które ulokujemy będą oprocentowane na 4% do 50 tys. zł, a powyżej tej kwoty oprocentowanie spada do 3%. Konieczne jest założenie konta osobistego. Konto charakteryzuje się bezpłatnym prowadzeniem rachunku. Pierwszy przelew w miesiącu jest za 0 zł, każdy następny przelew wewnętrzny kosztuje 5 zł, natomiast za przelewy zewnętrzne zapłacimy każdorazowo 5 zł.

Drugie konto oszczędnościowe jest w Banku Millenium dołączone do bezpłatnego Konta 360º, także do 50 tys. zł i też na 4%. Przez pierwsze 4 miesiące od pierwszej wpłaty na konto oszczędnościowe promocyjne oprocentowanie będzie wynosiło 4% dla 50 tys. zł, a dla nadwyżki do 100 tys. zł będzie to 3,5%. Uwaga, promocja trwa do 27 września i do tego dnia masz czas na wpłatę rozpoczynającą 4-miesięczny okres promocyjny.

Do tego mamy jeszcze pakiet od BGŻ Optima, Lokata na 4% + Konto Oszczędnościowe na 3,5% do 100 tys. zł. Promocyjne oprocentowanie jest dla nowych środków licząc od dnia 25 sierpnia i jest przedłużone do 25 listopada.

 

Konta Bankowe

Ktoś, kto chciałby mieć zupełny spokój i zupełnie nic nie płacić za konto, a tym samym korzystać sobie na poziomie z tego konta mając przy tym bezpłatną kartę debetową może rozważyć PROSTE konto z Meritum Banku o którym wspomniałem na początku wpisu. Oprócz tego, że nie płacimy za nic (obsługa konta, obsługa karty, przelewy internet., wypłaty z bankomatów), możemy założyć sobie lokatę 2- miesięczną na 5% do 10 tys. zł, a takżę dostępna jest platforma wymiany walut eKantor.

Sierpniowa promocja iKonto z tabletem cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Ci, którzy spełnili warunki do końca sierpnia dostaną tablety do 10 października. Sam się nawet załapałem:) Ikonto samo w sobie nie jest złe, bo może być bezpłatne, a do tego można zarobić 50 zł/mc za 3% zwrot za zakupy internetowe. Wystarczy przelać co miesiąc 1000 zł czy to z wynagrodzenia czy z innego banku i zrobić obrót kartą na 200 zł. Wtedy pozbędziemy się opłat za obsługę konta 9 zł oraz opłaty za kartę 6 zł.

T-Mobile Usługi Bankowe również jest warte uwagi, a szczególnie dla tych osób, które posiadają telefon w sieci T-Mobile. Jest to jak dotąd bezpłatne konto dla osób bez abonamentu jak i z abonamentem. Z tym, że więcej oferuje klientom posiadającym abonament. Poza premią 50 zł dla osób którzy przejdą do T-Mobile i terminowo opłacą abonament i wykonają 1 transakcje kartą jest jeszcze 5% cashback za transakce wykonane telefonem. Bank na rynku jest stosunkowo krótko, zatem czas pokaże na co w dłuższym terminie bank postawi.

Jeśli o czymś zapomniałem lub macie jakieś propozycje zapraszam do komentowania 🙂