Konkurs „Futures Masters” i duża szansa na wygraną

Wczoraj tj. 26 stycznia rozpoczął się pierwszy etap konkursu FUTURES MASTERS. Zapisy do konkursu trwały już od 12 stycznia, niestety dopiero wczoraj się o tym dowiedziałem, ale nie jest jeszcze za poźno, gdyż każdy ma 5 szans na wygranie głównej nagrody, dlatego polecam konkurs wszystkim, którzy chcieliby podnieść swoją wiedzę na temat kontraktów terminowych i w praktyce poćwiczyć grę na giełdzie.

konkurs
FUTURES MASTERS

O konkursie

Jest to pierwszy taki konkurs organizowany przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych (KDPW) z Giełdą Papierów Wartościowych (GPW), a jego patronatami są domy maklerskie, które wspierają uczestników analizą techniczną i fundamentalną. Udział w nim mogą wziąść wszyscy zainteresowani rynkiem kontraktów terminowych. Jest okazja do nauki poruszania się na rynku kontraktów terminowych jak i uzupełnienia wiedzy w tym zakresie. Dużym plusem tego konkursu jest to, że na początku gry wybierasz sobioe mentora (analityka) spośród dostępnych domów maklerskich, która pomaga Ci zrozumieć mechanizmy rynkowe i stara się pomóc własnymi analizami (może to pomóc lub przeciwnie).

Nagrody

Konkurs charakteryzuje się dużym prawdopodobieństwem wygranej ponieważ, każdy z uczestników posiada, aż 5 szans na wygraną i nagrodzonych zostanie aż 10 pierwszych miejsc, a dodatkowo 3 osoby, które zdobyły najwięcej punktów za odznaczenia dostaną sprzęt elektorniczny.

Do wygrania jest:

 1. Miejsce – 4000 zł
 2. Miejsce – 3000 zł
 3. Miejsce – 2000 zł
 4. Miejsce – 1000 zł
 5. Miejsce – 500 zł
 6. Miejsce – 500 zł
 7. Miejsce – 500 zł
 8. Miejsce – 500 zł
 9. Miejsce – 500 zł
 10. Miejsce – 500 zł

Dodatkowo 3 najlepszych uczestników za uzbierane punkty dostanie nagrody w postaci tabletów i smartphona, oczywiście dla każdego po jednym :).

Zasady gry

Takie prawdopodobieństwo wygranej tworzy 5-etapowa rozgrywka, gdzie każdy etap trwa tylko tydzień. Po każdym tygodniu wyniki są zerowane i zaczynamy rywalizować od nowa co daje każdemu równe szanse. Zasada jest prosta – uzyskać największą stopę zwrotu w czasie trwania któregoś z etapów. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wygrać w każdym etapie :).

Zostały stworzone dwa rankingi. Jeden służy rozgrywce na najwyższą stopę zwrotu, który tworzy się od nowa po każdym tygodniu, natomiast drugi ranking służy do wyłonienia 3 zwyciezców, którzy uzbierali najwięcej punktów za odznaczenia i ten ranking trwa przez całą rozgrywkę, czyli 5 tygodni.

Punktacja odznak:

 • 100 pkt. Daytrader – (cięcie dnia) – za osiągnięcie w danym dniu najwyższej dziennej stopy zwrotu spośród wszystkich Uczestników danej Edycji Konkursu.
 • 20 pkt. Speedmaster – za wykonanie co najmniej 20 transakcji w ciągu jednego dnia trwania Konkursu, zarówno otwierających, jak i zamykających pozycje na dostępnych w Konkursie instrumentach finansowych.
 • 10 pkt. Omnibus – za posiadanie na zamknięciu sesji giełdowej podczas trwania danej Edycji Konkursu otwartych pozycji na wszystkich dostępnych w Konkursie instrumentach finansowych.
 • 5 pkt. Misiek – za zmniejszenie wartości portfela o 30% w ciągu jednego dnia w czasie trwania danej Edycji Konkursu.

Więcej na stronie organizatora www.futuresmasters.pl.

Na pierwszy etap konkursu nie zdążyłem ale przynajmniej posłuży mi do zapoznania się z rynkiem, a pozostają jeszcze 4 szanse na wygraną. Gdy się nie uda zawsze pozostaje satysfakcja i dobra zabawa. Wirtualna gra zawsze inaczej wpływa na psychiczne podejśćie do inwestycji, więc jeśli chcesz poznać ten stan to potraktuj tamte pieniądze jako swoje własne, a poczujesz adrenalinę :).