Cykl: Sposoby uzyskania dochodu pasywnego. Wstęp. [SUDP1]

Zapewne każdy chciałby sobie dorobić trochę grosza. Jedni więcej, a inni trochę mniej. To zależy od tego, jakie ktoś ma potrzeby. Dla mnie niezmiernie ważna jest przyszłość, moja i mojej rodziny, dlatego chcę zapewnić jej pełne bezpieczeństwo i „lepsze jutro”. Niestety, patrząc w przyszłość i na Nasze Państwo nie należy się spodziewać, że zapewni nam taki byt jaki zapewniamy sobie w tej chwili będąc jeszcze młodymi odważnymi i pewnymi siebie ludźmi. Trzeba radzić sobie samemu i nie liczyć na Państwo, które jest czasami jak „pasożyt”, który pożera nasze nadzieje na lepszą przyszłość.

dochód pasywny
Zasiej ziarno

Aby temu zaradzić, są na to dwa sposoby, jeden jest prosty, a drugi trudniejszy:

 • Sposób trudniejszy to wysadzić z ciepłych foteli Panów zarządzających, ale byłby z tym nie mały problem 😉
 • Prostszym rozwiązaniem jest stworzyć sobie własną, godną i według własnego uznania emeryturę.

Wybór jednak należy do Ciebie 🙂

 

Sposoby na dochód pasywny

Zrobiłem listę rzeczy, w których możesz spróbować sił, aby zapewnić sobie dochód pasywny na poziomie emerytury. Być może znasz większość tych sposobów, generowania stałego dochodu. Chcę jednak napisać o wszystkich sposobach, które znam. Pamiętaj, im więcej czasu temu poświęcisz tym lepiej. Jeszcze lepiej jak stanie się to Twoim głównym źródłem dochodu, bo wtedy już tylko jeden krok do niezależności finansowej.
Z racji tego, że materiału jest bardzo dużo i nie chciałbym Cię zamęczać tekstem i tym samym zniechęcać, postanowiłem zrobić cykl pt. „Sposoby uzyskania dochodu pasywnego”. W każdym poście będzie zawarty i opisany jeden sposób na jego wygenerowanie oraz jego możliwości. Będą to sposoby znane jak i te o których mało kto wie, również takie, które są stosowane od setek lat no i te współczesne z wykorzystaniem internetu.

Zastanawiałem się jaki sposób w pierwszej kolejności chcielibyście poznać?

Nieruchomości – Giełda – Biznes – Marketing wielopoziomowy – Internet – Twórczość – Inwestycje ???

Macie jakieś typy? Komentujcie:)

 • Trawek

  Na początku nieruchomości 🙂

 • Nie ma problemu 🙂 ktoś ma jeszcze inną propozycję ?

 • http://www.vixenfashion.pl

  Podoba mi się pomysł na cykl takich postów, uważam iż takie posty będą naprawdę ciekawe i każdy znajdzie coś dla siebie. W pierwszej kolejnośći z chęcią dowiedziałabym się coś na temat internetu tzn. sposobów jakie znasz, a może dowiemy się coś nowego?:) jak wiemy internet to potęga i dzięki niemu można robić co się lubi i przy okazji zarabiać … 😉

  Z przyjemnością dowiem się również coś na temat np. Giełdy.

 • Wiktor

  Internet